Pomoc przy sprawach rozwodowych

Pomoc przy sprawach rozwodowych – rozwód to bardzo trudny moment w życiu. Najczęściej powoduje on konflikty i kłótnie, które bezpośrednio wpływają na dzieci. To one najbardziej przeżywają rozejście się rodziców. Wyprowadzka jednego z rodziców utrudnia kontakt z dzieckiem, które traci poczucie bezpieczeństwa i czuje się mniej kochane. Wszystko to powoduje ogromny stres w małżonkach, którzy dodatkowo muszą zmagać się ze swoimi problemami. Sam proces rozwodowy również nie należy do najłatwiejszych, często trudno mówić o przyczynach rozpadu związku. Najczęściej małżonkowie wzajemnie się obwiniają przez co trudno im dojść do porozumienia.

Duża liczba rozwodów

W Polsce każdego roku orzeka się około 65 tysięcy rozwodów. Od trzynastu lat ta liczba jest bardzo podobna, maleje natomiast liczba ślubów. W 2017 roku zawarto ich 193 tysiące. Według badań CBOS ponad 30% respondentów uważa, że rozwody są niczym złym i jeśli tylko para się nie dogaduje to powinna się rozstać. Około 50% z nas uważa, że rozwód nie jest niczym dobrym, ale w niektórych sytuacjach nie ma innego wyjścia i para musi się rozejść. Najczęstszą przyczyną rozwodów jest zdrada a w dalszych kolejnościach m.in. nadużywanie alkoholu, trudności finansowe, niezgodność charakterów czy niedopasowanie seksualne. Taka mnogość spraw rozwodowych w kraju sprawia, że na rynku pojawiły się kancelarie prawne specjalizujące się w tych sprawach. Prawnik od rozwodów pozwoli nam sprawnie rozejść się partnerem, co zaoszczędzi nam wielu nerwów i kłopotów.

Więcej:

Rozwód bez orzekania o winie

Patrząc na statystyki wydawałoby się, że potrafimy się rozstać polubownie. Prawie 80% rozwodów w Polsce odbywa się bez orzekania o winie. Jednak patrząc na rozwodzące się pary w najbliższym otoczeniu wiemy, że to jedna z osób zdradziła bądź popadła w nałóg. Skąd więc bierze się tak wysoki procent? Czy wynika on z przyjacielskich stosunków rozwodzących się par?
Rozwód jest bardzo trudnym czasem dla obu stron i pary chcą go jak najszybciej zakończyć. Długotrwałe kłótnie o wszystko wyniszczają obie strony i po prostu chcą małżeństwo definitywnie skończyć już na pierwszej rozprawie. Często nie jesteśmy w stanie udowodnić w sądzie winy współmałżonka. Prawnik od rozwodów zajmuje się takimi sprawami na co dzień dlatego szybko może znaleźć dowody. Takie orzeczenie o winie pomoże przy późniejszym podziale majątku lub przy zasądzeniu ewentualnych alimentów. 

Rozwód z orzeczeniem o winie

Małżonkowie decydują się na orzekanie o winie najczęściej wtedy, gdy łatwo udowodnić przewinienie drugiej osoby. Najczęściej partner jest mocno zdeterminowany, ale kosztuje go to sporo czasu i wysiłku. W takich sytuacjach bardzo często korzysta się z usług prawnika od rozwodów. To on zbiera potrzebne dowody czy przygotowuje pisma sądowego. Dzięki temu strona pokrzywdzona nie musi się tym zbyt wiele zajmować, a swój czas może poświęcić dzieciom. Konsekwencją rozwodu z orzeczeniem o winie jest możliwość wnioskowania o alimenty przez stronę pokrzywdzoną, Co ważne, strona winna nigdy w przyszłości nie będzie mogła wnioskować o takie alimenty. Dla osób, które żyły z alkoholikami lub osobami niezaradnymi życiowo jest to bardzo ważne. Bez orzeczenia o winie taka osoba może np. po utracie pracy złożyć wniosek do sądu o przyznanie alimentów od byłego współmałżonka. Dlatego w takich sytuacjach szczególnie warto się zabezpieczyć.

Podział majątku

Pomoc przy sprawach rozwodowychW sytuacji długotrwałych małżeństw, które zdążyły zgromadzić wspólny majątek, bardzo często dochodzi do kłótni, jak go podzielić. Podział oszczędności czy samochodów nie stanowi problemu, gorzej z nieruchomościami. Jedna ze stron musi się wyprowadzić z domu, a druga spłacić połowę wartości. Najczęściej jednak nikt nie posiada w gotówce stu czy dwustu tysięcy i stajemy przed problemem nie do rozwiązania. Prawnik od rozwodów, który prowadził naszą sprawę, pomoże nam również w tej kwestii. Łatwiej znaleźć rozwiązanie osobie, która nie uczestniczy w konflikcie. Specjalista wyceni też w fachowy sposób wspólny majątek. W przypadku nieruchomości często konieczna jest jej sprzedaż i podział środków. Jeśli przy jednym ze współmałżonków zostają dzieci to prawnikowi łatwiej będzie wywalczyć w sądzie prawo do nieruchomości.

Alimenty

W przypadku małżeństw, które posiadają dzieci, pozostaje sprawa opieki nad dziećmi i ewentualnych alimentów. Wiele par w tej sprawie dogaduje się bez udziału sądu i współmałżonek w każdym miesiącu przelewa określoną sumę na konto. Jednak, kiedy małżonkowie nie mogą się już na początku porozumieć lepiej sprawę alimentów załatwić od razu. Warto też pomyśleć o alimentach dla siebie. Jeśli np. przez większość życia małżonek zarabiał więcej, co stanowiło podstawę domowego budżetu, to po rozwodzie stopa naszego życia ulegnie znacznemu pogorszeniu. Jeśli udowodnimy w sądzie winę partnera to otworzy nam to drogę do ubiegania się o comiesięczne alimenty. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kobiet, które zrezygnowały z pracy na rzecz wychowania dzieci. Prawnik do rozwodów od początku poprowadzi sprawę tak, żeby łatwiej było uzyskać prawo do nich.