Pomoc przy sprawach rozwodowych

Rozwód to bardzo trudny moment w życiu. Najczęściej powoduje on konflikty i kłótnie, które bezpośrednio wpływają na dzieci. To one najbardziej przeżywają rozejście się rodziców. Wyprowadzka jednego z rodziców utrudnia kontakt z dzieckiem, które traci poczucie bezpieczeństwa i czuje się mniej kochane. Wszystko to powoduje ogromny stres w małżonkach, którzy dodatkowo muszą zmagać się ze swoimi problemami https://kk-kancelaria.com/o-mnie/. Sam proces rozwodowy również nie należy do najłatwiejszych, często trudno mówić o przyczynach rozpadu związku. Najczęściej małżonkowie wzajemnie się obwiniają przez co trudno im dojść do porozumienia.

 

Duża liczba rozwodów

W Polsce każdego roku orzeka się około 65 tysięcy rozwodów. Od trzynastu lat ta liczba jest bardzo podobna, maleje natomiast liczba ślubów. W 2017 roku zawarto ich 193 tysiące. Według badań CBOS ponad 30% respondentów uważa, że rozwody są niczym złym i jeśli tylko para się nie dogaduje to powinna się rozstać. Około 50% z nas uważa, że rozwód nie jest niczym dobrym, ale w niektórych sytuacjach nie ma innego wyjścia i para musi się rozejść. Najczęstszą przyczyną rozwodów jest zdrada a w dalszych kolejnościach m.in. nadużywanie alkoholu, trudności finansowe, niezgodność charakterów czy niedopasowanie seksualne. Taka mnogość spraw rozwodowych w kraju sprawia, że na rynku pojawiły się kancelarie prawne specjalizujące się w tych sprawach. Prawnik od rozwodów pozwoli nam sprawnie rozejść się partnerem, co zaoszczędzi nam wielu nerwów i kłopotów.

Więcej:

Rozwód bez orzekania o winie

Patrząc na statystyki wydawałoby się, że potrafimy się rozstać polubownie. Prawie 80% rozwodów w Polsce odbywa się bez orzekania o winie. Jednak patrząc na rozwodzące się pary w najbliższym otoczeniu wiemy, że to jedna z osób zdradziła bądź popadła w nałóg. Skąd więc bierze się tak wysoki procent? Czy wynika on z przyjacielskich stosunków rozwodzących się par?
Rozwód jest bardzo trudnym czasem dla obu stron i pary chcą go jak najszybciej zakończyć. Długotrwałe kłótnie o wszystko wyniszczają obie strony i po prostu chcą małżeństwo definitywnie skończyć już na pierwszej rozprawie. Często nie jesteśmy w stanie udowodnić w sądzie winy współmałżonka. Prawnik od rozwodów https://klimkowski-kancelaria.pl/222/rozwody-trojmiasto zajmuje się takimi sprawami na co dzień dlatego szybko może znaleźć dowody. Takie orzeczenie o winie pomoże przy późniejszym podziale majątku lub przy zasądzeniu ewentualnych alimentów. 

 

 

Rozwód z orzeczeniem o winie

Małżonkowie decydują się na orzekanie o winie najczęściej wtedy, gdy łatwo udowodnić przewinienie drugiej osoby. Najczęściej partner jest mocno zdeterminowany, ale kosztuje go to sporo czasu i wysiłku. W takich sytuacjach bardzo często korzysta się z usług prawnika od rozwodów. To on zbiera potrzebne dowody czy przygotowuje pisma sądowego https://kk-kancelaria.com. Dzięki temu strona pokrzywdzona nie musi się tym zbyt wiele zajmować, a swój czas może poświęcić dzieciom. Konsekwencją rozwodu z orzeczeniem o winie jest możliwość wnioskowania o alimenty przez stronę pokrzywdzoną, Co ważne, strona winna nigdy w przyszłości nie będzie mogła wnioskować o takie alimenty. Dla osób, które żyły z alkoholikami lub osobami niezaradnymi życiowo jest to bardzo ważne. Bez orzeczenia o winie taka osoba może np. po utracie pracy złożyć wniosek do sądu o przyznanie alimentów od byłego współmałżonka. Dlatego w takich sytuacjach szczególnie warto się zabezpieczyć.

 

Podział majątku

W sytuacji długotrwałych małżeństw, które zdążyły zgromadzić wspólny majątek, bardzo często dochodzi do kłótni, jak go podzielić. Podział oszczędności czy samochodów nie stanowi problemu, gorzej z nieruchomościami. Jedna ze stron musi się wyprowadzić z domu, a druga spłacić połowę wartości. Najczęściej jednak nikt nie posiada w gotówce stu czy dwustu tysięcy i stajemy przed problemem nie do rozwiązania. Prawnik od rozwodów http://www.klimkowski-kancelaria.pl/179/cennik, który prowadził naszą sprawę, pomoże nam również w tej kwestii. Łatwiej znaleźć rozwiązanie osobie, która nie uczestniczy w konflikcie. Specjalista wyceni też w fachowy sposób wspólny majątek. W przypadku nieruchomości często konieczna jest jej sprzedaż i podział środków. Jeśli przy jednym ze współmałżonków zostają dzieci to prawnikowi łatwiej będzie wywalczyć w sądzie prawo do nieruchomości.

 

Alimenty

W przypadku małżeństw, które posiadają dzieci, pozostaje sprawa opieki nad dziećmi i ewentualnych alimentów. Wiele par w tej sprawie dogaduje się bez udziału sądu i współmałżonek w każdym miesiącu przelewa określoną sumę na konto. Jednak, kiedy małżonkowie nie mogą się już na początku porozumieć lepiej sprawę alimentów załatwić od razu. Warto też pomyśleć o alimentach dla siebie. Jeśli np. przez większość życia małżonek zarabiał więcej, co stanowiło podstawę domowego budżetu, to po rozwodzie stopa naszego życia ulegnie znacznemu pogorszeniu. Jeśli udowodnimy w sądzie winę partnera to otworzy nam to drogę do ubiegania się o comiesięczne alimenty. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kobiet, które zrezygnowały z pracy na rzecz wychowania dzieci. Prawnik do rozwodów od początku poprowadzi sprawę tak, żeby łatwiej było uzyskać prawo do nich.