Zakup lampy do salonu w sklepie internetowym

Zakup lampy do salonu w sklepie internetowym – oświetlenie domu, mieszkania czy lokalu usługowego to jedna z rzeczy, która ma ogromny wpływ na ostateczny wizerunek pomieszczeń. Dobrze dobrane światło nadaje wnętrzu pożądany klimat, powiększa je, eksponuje miejsca które chcemy podkreślić. Nie warto więc kupować lamp na szybko. Jak wybierać lampy do poszczególnych wnętrz? Gdzie kupować – w sklepach stacjonarnych czy internetowych? Jakie żarówki dobrać do zakupionych lamp?

Lampy do domu – wybierz mądrze

Kupujesz lampę do salonu, sypialni lub pokoju dziecka? Większość z nas popełnia błąd, zwracając uwagę jedynie na wygląd lampy a pomijając jej inne parametry. Zakup lampy w sklepie internetowym może być dla ciebie o wiele prostszy, niż kupienie takiego samego modelu w sklepie stacjonarnym z kilku powodów:

– Sklep internetowy to wiele modeli zgromadzonych w jednym miejscu – nawet najlepiej wyposażony sklep stacjonarny nie da ci tak bogatej oferty, jak ta w sklepie internetowym. Znajdziesz w nim oświetlenie różnych producentów, porównasz style, sprawdzisz która z nich ci pasuje.

– Możliwość porównania parametrów poszczególnych lamp – w sklepie stacjonarnym o każdy model musisz prosić sprzedawcę. Internet ma tę przewagę, że bez problemu dotrzesz do konkretnych informacji na temat wybranego przez ciebie modelu.

– Częste promocje i rabaty – sklepy internetowe z lampami często proponują swoim klientom zniżki i rabaty, które możesz wykorzystać nabywając oświetlenie

– Gwarancja na produkty i możliwość odesłania towaru – martwisz się, że przez Internet będziesz miał problem z oddaniem produktu? Nic bardziej mylnego – w większości tego typu miejsc masz aż 2 tygodnie na odesłanie towaru, który nie spełni twoich oczekiwań.

Lampy do salonu

Wybierając oświetlenie do salonu powinieneś uwzględnić rangę tego pomieszczenia. Salon z racji swoich funkcji (wypoczynkowej, gościnnej) musi być oświetlony w szczególny sposób. Bez dobrze rozplanowanego oświetlenia nie będzie zachwycać nawet najlepiej zagospodarowane wnętrze. Architekci starają się projektować salon w taki sposób, żeby było jak najlepiej oświetlone naturalnym, dziennym światłem. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu światła sztucznego salon zyska na wyglądzie, a my będziemy mogli wydobyć z niego to, co najlepsze.

W dobrych sklepach internetowych z lampami znajdziemy setki lamp, stworzonych do oświetlenia najważniejszego pomieszczenia w domu – salonu. Zróżnicowane wzornictwo, różnorodna estetyka i kolorystyka pozwala dobrać każdemu coś dla siebie.

Dla zbudowania wspaniałego nastroju warto pokusić się o inne rozwiązania, niż jedynie umieszczenie dużej lampy w centralnej części salonu. Warto rozmieścić punkty świetlne w wielu miejscach, aby szczególne dla nas części domu były podkreślone. Jeśli chcesz powiększyć przestrzeń, to wybór powinien paść na model dający rozproszone światło. Dobrym pomysłem będą też jasne i transparentne klosze. Jeśli chcesz ukierunkować światło i oświetlić konkretne miejsce (cenny obraz, zabytkowy mebel) możesz zastosować kinkiety ścienne lub lampy z kloszem nietransparentnym, dzięki którym strumień światła będzie skierowany w konkretne miejsce.

Lampa stojąca do czytania

Pragniesz stworzyć w swoim salonie kącik, w którym czytanie i relaks będzie prawdziwą przyjemnością? Projektanci radzą, aby w tym celu zastosować stare, dobre lampy stojące. W zależności od twoich preferencji zastosuj lampę ze światłem rozproszonym (świetna, jeśli chcesz się zrelaksować) lub punktowym (dobra do wieczornej lektury). Postaw lampkę obok swojego ulubionego fotela, dodaj mały stolik, na którym będziesz mógł postawić parującą herbatę i voila! Kącik relaksacyjny gotowy.

Lampy nad stołem

Zakup lampy do salonu w sklepie internetowymW sklepie internetowym z lampami dostaniemy też modele, które doskonale oświetlą część jadalnianą, którą wiele osób umieszcza właśnie w salonie. Pamiętaj, że lampy powinny oświetlać całość stołu, nie razić biesiadników w oczy i pasować do wnętrza. Ich wielkość i materiał z którego są wykonane powinny korespondować z innymi lampami, które dominują w pokoju. Dobrym pomysłem jest postawienie na lampy z tej samej kolekcji lub kierowanie się np. tym samym odcieniem.

Podobnie jak w tradycyjnej jadalni lub kuchni, planując lampy nad stół w wydzielonej części jadalnianej powinieneś zadbać o wcześniejsze, odpowiednie rozmieszczenie obwodów elektrycznych. Powinny one być niezależne od siebie. Lampy stołowe powinny mieć przysłonięte żarówki (dzięki temu nie będą oślepiały osób, które siedzą przy stole). Istotne jest to zwłaszcza w przypadku błyszczącego blatu, które będzie odbijać światło. Do oświetlenia można zastosować dowolne żarówki, jednak najlepiej skupić się na takim źródle światła, które nie będzie zbyt jasne i zbyt chłodne. Najlepszy klimat do spożywania posiłków osiągniemy, sięgając po ciepłe, delikatne światło.

W niektórych przypadkach praktyczne będą też reflektorki, które – odpowiednio założone – mogą stanowić główne źródło światła w naszym pomieszczeniu. Zadbajmy wtedy o szeroki kąt padania światła.