Schorzenia ortopedyczne – diagnozowanie i leczenie zapewnia ortopeda w Szczecinie

Schorzenia ortopedyczne – diagnozowanie i leczenie zapewnia ortopeda w Szczecinie – ortopeda jest specjalistą, którego zawodowe zainteresowania obejmują diagnozowanie i leczenie chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Usługi są niezbędne w przypadku różnych urazów, a także nabytych i wrodzonych patologii i deformacji stawów, kości, więzadeł, mięśni i ścięgien. W Szczecinie dostępny jest wysoko wykwalifikowany ortopeda, który może poradzić sobie nawet ze złożonymi problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Specjalista stosuje sprawdzone metody diagnostyczne i terapeutyczne.

Jakie objawy konsultuje ortopeda – Szczecin?

Pilna konsultacja z ortopedą w klinice ortopedycznej Ortho Expert konieczna jest w przypadku naruszenia dowolnego układu mięśniowo-szkieletowego:

 • Siniaki, skręcenia, zwichnięcia
 • Ból i ograniczenia związane z ruchami w stawach
 • Kulawizna
 • Podejrzane złamania kości (uda, stopy, miednica, podudzia, ramię, kostki, dłonie, przedramiona, obojczyki itp.)
 • Urazy i uszkodzenia stawów i tkanek miękkich (pęknięcie ścięgien i więzadeł, uszkodzenie łąkotek itp.)

  Ciężka praca fizyczna, nadwaga, sporty z przewagą obciążeń osiowych (bieganie, podnoszenie ciężarów, skakanie), ciągły stres statyczny te i inne czynniki mogą przeciążać układ mięśniowo-szkieletowy.

Powoduje to, szereg innych powodów, dla których należy skonsultować się z ortopedą w Szczecinie:

 • Uporczywy, przewlekły ból kończyn, kręgosłupa i stawów
 • Obecność chorób charakteryzujących się deformacją struktur kostnych i upośledzeniem funkcji dużych i małych stawów
 • Przewlekłe procesy zapalne układu mięśniowo-szkieletowego.

Następujące objawy wskazują również na potrzebę wizyty u ortopedy:

 • Sztywność stawów, ich obrzęk i ból podczas ruchu
 • Ból pleców, szyi
 • Nieprawidłowe przyjmowanie postawy
 • Uporczywe bóle mięśni
 • Drętwienie rąk.

Uszkodzenie układu stawowego może wystąpić z przyczyn zakaźnych, zapalnych, urazowych i wrodzonych. Niektóre patologie są spowodowane wiekiem pacjenta, nadwagą lub innymi czynnikami. Ortopeda w Szczecinie pomoże poradzić sobie nie tylko z objawami patologicznymi, ale także wyeliminować samą przyczynę ich pojawienia się, minimalizując szkody zdrowotne spowodowane przez chorobę.

Deformację zwyrodnieniową stawów leczy ortopeda w Szczecinie

Deformacja zwyrodnieniowa stawów jest chorobą stawów charakteryzującą się uszkodzeniem (przerzedzeniem i zniszczeniem) tkanki chrzęstnej stawów z jednoczesnym odkształceniem i zmianą struktury kości. Wiadomo, że taka choroba jest niezwykle rozpowszechniona we wszystkich rozwiniętych krajach świata. Średnio od pięciu do siedmiu osób na sto cierpi na artrozę, podczas gdy wśród osób w wieku poniżej czterdziestu lat mniej niż dwa procent zauważa jej objawy, w starszych grupach wiekowych liczba pacjentów może przekraczać osiemdziesiąt procent populacji.

Rodzaje artrozy

Ortopeda w Szczecinie leczy wszystkie rodzaje artrozy stawów:

 • Staw kolanowy
 • Staw barkowy
 • Staw biodrowy
 • Stopy (staw skokowy) i dłonie
 • Kręgosłup (szyjny i lędźwiowy).

Deformacja zwyrodnieniowa stawów kolanowych, barkowych, biodrowych i kostkowych (stóp) powoduje najcięższe naruszenia w funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego. Dlatego wczesne wykrycie objawów i wczesne rozpoczęcie leczenia ma ogromne znaczenie dla utrzymania sprawności fizycznej.

Pęknięcie łąkotki stawu kolanowego – konsultacja i leczenie u ortopedy w Szczecinie

Staw kolanowy jest prawdopodobnie jednym z najczęściej uszkodzonych stawów w ludzkim ciele. A najczęstszym uszkodzeniem jest pęknięcie łąkotki stawu kolanowego tj. chrząstka, która przyjmuje całe obciążenie związane z postawą pionową, chroniąc go przed przeciążeniem i zapewnia optymalne dopasowanie rozmiarów części stawu. To z nadmiernymi obciążeniami wiąże się takie uszkodzenie, jak pęknięcie łąkotki stawu kolanowego. Potwierdza to fakt, że osoby w wieku aktywnym (od dwudziestu do czterdziestu lat), które uprawiają sport lub doświadczają znacznego wysiłku fizycznego ze względu na swoją działalność, szukają głównie leczenia tej kontuzji.

Przy uszkodzeniu łąkotki zwykle następuje nie tylko pęknięcie, ale także urazowi ulegają inne elementy stawu kolanowego. Na przykład dochodzi do rozciągnięcia więzadła, zranienia tkanki miękkiej otaczające staw. Dlatego objawy uszkodzenia łąkotki stawu kolanowego często stają się możliwe do wykrycia dopiero po wyeliminowaniu innych obrażeń. Takimi objawami są ból podczas zginania i rozciągania stawu, naciekanie i wysięk, to znaczy gromadzenie się obrzęku płynu w jamie stawu. Częstym zjawiskiem jest blokada stawu. Doświadczony ortopeda w Szczecinie potrafi rozpoznać schorzenie, zleca dodatkowe badania i wyznacza odpowiednie leczenie.

Inną nieprawidłowością, której leczeniem zajmuje się ortopeda z Ortho Expert jest płaskostopie. Jest to wrodzona lub nabyta patologia występująca u dzieci i dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje, stopa staje się bardziej płaska. Można to zwizualizować, patrząc na odcisk mokrej stopy na podłodze: zwykle łuk stopy nie dotyka podłogi, jedynie odcisk pięty, elementy u podstawy palców i same palce są odciskane. W zależności od kierunku, w którym dochodzi do deformacji kości stopy, rozróżnia się podłużne i poprzeczne płaskostopie.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl