Zalety i wady różnych modeli bram garażowych

Zalety i wady różnych modeli bram garażowych – są montowane do garaży, które ze względów bezpieczeństwa powinny być zamknięte. Są to zatem wszystkie garaże prywatne, dołączone do domu, garaże osiedlowe podziemne, a także garaże firmowe. Do garaży wielopoziomowych otwartych nie instaluje się bram garażowych, aby zapewnić wygodę użytkowania – ze względu na dużą ilość miejsc parkingowych. Bramy garażowe mogą być zasilane prądem elektrycznym lub otwierane ręcznie – jest tak w przypadku bram rozwiernych.

Do bram garażowych można także wbudować drzwi. Na rynku dostępne są różne rodzaje bram, m.in. uchylne, segmentowe i roletowe. Jednak nie do wszystkich z nich da się takie drzwi zamontować. Zazwyczaj pojawiają się one w bramach uchylnych, to znaczy, że cała brama unosi się do góry, dzięki wbudowanemu mechanizmowi i szynom. Całość dzięki temu jest wielofunkcyjna, ponieważ pozwala na sprawne poruszanie się między garażem i podwórkiem zarówno osobiście, jak i samochodem. Oprócz tego istnieje także możliwość wbudowania drzwi obok, czyli albo przedłużając cały garaż albo montując je w inną ścianę niż brama garażowa.

Jakie są zalety bram garażowych z drzwiami?

 

Zalety i wady różnych modeli bram garażowychBramy garażowe z drzwiami zapewniają bardzo dużą wygodę ponieważ, aby dostać się do garażu nie trzeba otwierać całej bramy, a wystarczy jedynie otworzyć drzwi. Dzięki temu można zaoszczędzić zarówno czas, jak i prąd, jeśli brama garażowa jest na napęd do bram elektryczny. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, których garaż spełnia również inne funkcje, np. składzika. Oprócz tego drzwi wbudowane w bramę garażową są znacznie cichsze niż bramy na napęd. W przypadku, kiedy nadchodzi potrzeba wzięcia czegoś z garażu w nocy lub wczesnym rankiem, można to zrobić prawie nie robiąc żadnego hałasu. Poprzez wbudowanie drzwi do bramy garażowej garaż nie traci na ochronie zarówno przed kradzieżą, jak i niesprzyjającą pogodą. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na połączenia bez szczelin. Dzięki temu można także zainwestować w bramę ocieplaną, która w zimę zabezpieczy wnętrze garażu przed mrozem. Drzwi wbudowane w bramę garażową nie muszą odbierać jej estetycznego wyglądu. Firmy zajmujące się produkcją i montażem oferują pasujące do siebie bramy i drzwi w różnych kolorach i wzorach, aby można było dopasować je także do wyglądu domu lub innego przyległego do garażu budynku.

Brama rozwierna czy drzwi wbudowane w bramę garażową?

Przy wyborze bramy garażowej z drzwiami można stanąć przed wyborem takiej z wbudowanymi drzwiami lub bramy otwieranej ręcznie. Bramy rozwierne Szczecin to właśnie ten drugi w kolejności rodzaj bramy garażowej. Pozwala ona na otwierania całej bramy jak drzwi. Ma to swoje zalety, ponieważ nie wykorzystuje ona napędu, a zatem prądu elektrycznego. Jest przy tym znacznie cichsza, jeśli komuś, kto inwestuje w bramę zależy na tym, aby móc ją dyskretnie otworzyć i zamknąć w nocy czy nad ranem. Taka brama pozwala na otworzenie tylko jednej z części, jeśli jest potrzeba wyjęcia czegoś, co przechowywane jest w garażu. Choć to rozwiązanie ma wiele zalet, ma także wady. Mianowicie, jeśli wziąć pod uwagę kryterium wydawanego hałasu przy otwieraniu drzwi, tutaj lepiej się sprawdzą drzwi wbudowane. Są one węższe i stabilniejsze, przez co także dyskretniejsze. Różnią się również pod względem wyjeżdżania z garażu autem. Przy drzwiach wbudowanych kierowca może otworzyć bramę, wejść do auta i pilotem zacząć ją zamykać bez wychodzenia z samochodu. Nie jest tak w przypadku bramy rozwiernej. Jednak dla osób, które nie ufają technologii lub się na niej nie znają, także dla osób starszych, bramy otwierane ręcznie są dobrym wyjściem, ponieważ jedynym elementem, o który tutaj trzeba się martwić jest zabezpieczenie zamka, kłódka i inne rozwiązania manualne. Bramy uchylne z wbudowanymi drzwiami wyglądają za to nowocześniej, co dla niektórych może być istotne, jeśli zależy im na walorach estetycznych. Jak widać, jest wiele elementów, które należy rozważyć przed zakupem.

Brama garażowa z drzwiami – drzwi wbudowane czy boczne?

Oprócz wyboru pomiędzy bramą garażową rozwierną i uchylną z wbudowanymi drzwiami, osoba zainteresowana taka instalacją stoi także przed decyzją: drzwi wbudowane czy boczne? Drzwi do garażu nie muszą znajdować się tylko w samej bramie, można je również umieścić obok. Jest to możliwe, jeśli projektując garaż przewiduje się miejsce w ścianie garażu na drzwi, zaraz obok bramy. Można także drzwi zainstalować w bocznej ścianie, nie frontowej, co nie jest wcale złym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli komuś zależy, aby drzwi nie były widoczne na pierwszy rzut oka. Jak już wyżej zostało wspomniane, drzwi wbudowane w bramę nie ujmują jej walorów estetycznych, ponieważ firmy tworzą je w sposób spójny, a klient może dopasować ich kolor i styl wykonania. Dzieje się tak także w przypadku drzwi bocznych. Drzwi te można zakupić nie tylko u firm zajmujących się bramami garażowymi, ale skorzystanie z ich usług w tym zakresie ma swoje zalety. Dzięki zamówieniu u jednej firmy zarówno bramy, jak i drzwi bocznych, mogą one być wykonane z tego samego tworzywa i w tym samym odcieniu itd. Przez to cały garaż wygląda schludnie i estetycznie. Kolejna zaleta drzwi bocznych to dowolność przy wyborze bramy garażowej. Przy drzwiach wbudowanych większość firm ogranicza się do bram uchylnych, aby zapewnić optymalne funkcjonowanie zawiasów. Jednak przy drzwiach bocznych nie ma tego problemu, a zatem może to być brama zarówno otwierana ręcznie, jak napędy do bram przesuwnych, a także brama segmentowa, uchylna czy roletowa.