Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego: banki przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu hipotecznego biorą pod uwagę i szczegółowo analizują szereg czynników. Te jednak nie zawsze zależne są od wnioskodawcy. Każdy, kto stara się o kredyt hipoteczny, zostaje zweryfikowany przez pracowników banku i może się zdarzyć, że wniosek zostaje odrzucony pomimo wysokich zarobków. Warto też samemu wstępnie sprawdzić swoją zdolność kredytową za pomocą popularnych kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych banku. Można także zgłosić się do doradcy kredytowego, który przeprowadzi wstępną symulację i określi posiadaną zdolność kredytową. Jakie więc warunki należy spełnić by dostać kredyt hipoteczny?

kredyty hipoteczne - d3k
kredyty hipoteczne – d3k

Podstawowym kryterium, który bierze się pod uwagę przy weryfikowaniu osoby ubiegającej się o kredyt hipoteczny jest jej wiek. Najatrakcyjniejszymi kredytobiorcami z punktu widzenia banku są ci, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Ponadto każdy potencjalny kredytobiorca sprawdzany jest pod kątem swojej zdolności kredytowej. To niezwykle istotny czynnik przy ubieganiu się o tak sporą pożyczkę. Tutaj warto zaznaczyć, że lepiej nie posiadać historii kredytowej w ogóle niż mieć kiepską, która świadczy o naszym zaleganiu z płatnościami bądź spłacaniem wcześniejszych rat. Trzeba też pamiętać, że to nie wysokie zarobki gwarantują sukces, czyli pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny. Należy mieć na uwadze, że bank interesują także wszelkie wydatki obciążające kredytobiorcę na co dzień oraz szereg innych czynników.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego
Warunki otrzymania kredytu hipotecznego – d3k

Znaczenie mają też bowiem liczba osób pozostająca na utrzymaniu wnioskodawcy, wysokość stałych kosztów utrzymania, limity posiadanych już kart kredytowych oraz wszystkie wcześniej zaciągnięte kredyty bądź pożyczki. Banki zazwyczaj uznają rozmaite źródła dochodu, warto jednak pamiętać iż wciąż najłatwiej o kredyt hipoteczny jest osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony. Warto pamiętać też o wkładzie własnym, który jest wymagany podczas procesu udzielania kredytu hipotecznego.

Dla wielu osób kredyt hipoteczny to jedyny sposób na sfinansowanie wymarzonego mieszkania. Wynajmowanie może się bowiem wiązać z niedogodnościami, np. ze strony właściciela a wiadomo, że wszędzie dobrze ale we własnym domu, czy też mieszkaniu, najlepiej.