Wakacje na Sardynii – wymarzone wakacje na wyspie!

Wakacje na Sardynii – wymarzone wakacje na wyspie! Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, zaraz po Sycylii. Wraz z sąsiadującymi małymi wysepkami należy do Włoch. Początkowo zamieszkiwana była przez cywilizacje nuragijską. Dzisiaj natomiast wyspę tą zamieszkują Włosi, a wakacje na Sardynii mogą okazać się fenomenalną przygodą. Językami najczęściej tam używanymi są Sardyński i włoski, lecz angielski też jest tam bardzo dobrze znany, w końcu jest to miejsce które utrzymuje się z turystyki.

Jest to naprawdę piękna wyspa, z malowniczym obrazem, która nadaje się idealnie do wypoczynku. Głównie przez to że Sardynia nie jest tak popularna jak inne miejsca, dzięki temu jest tam zdecydowanie spokojniej w wakacje. Brak popularności wywodzi się głównie z tego, że miejsce wydaje się drogie. Bierze się to ze względu na fakt że mieszka tutaj spora część bardzo bogatych Włochów w luksusowych domach (noclegi sardynia https://wakacjenasardynii.pl/noclegi), informacja ta przynosi na myśl jedno, to że prawdopodobnie nie stać nas na wakacje tam. Nic bardziej mylnego! Mimo to wakacje tam nie są wcale drogie, nawet mogę powiedzieć że nie wyróżniają się cenowo na tle innych ofert. Więc warto to przemyśleć, gdyż można spokojnie spędzić niesamowite wakacje na Sardynii.

Wakacje na Sardynii – wymarzone wakacje na wyspie!Jedną z najciekawszych rzeczy tam zdecydowanie jest tajemnicza historia. A dokładniej mówiąc historia nuragów. Z dzisiejszych czasach archeolodzy nie dowiedzieli się zbyt wiele na ich temat, mimo tego że ciągle prowadzone są badania na ich temat. Warto zadbać o wycieczki sardynia.
Nurag jest kamienną wieżą w kształcie stożka, posiadającą około 20m wysokości. Były one budowane bez używania zaprawy. Mimo to wytrzymały tyle lat. Obok nuragów wznoszono wioski, a najsłynniejszy kompleks Nuragów znajduje się w pobliżu miasteczka Barumini, czyli Su Nuraxi. Jest to pojedyncza wieża główna, obok znajdują się cztery inne, a wszystko to jest otoczone murem o długości 3 metrów.

Całość ta przypomina zamek, jednak jest w tym coś niesamowitego, bo wakacje na Sardynii pozwolą nam przejść się po annałach historii. Poza tym Su Nuraxi otoczone jest pozostałościami antycznej wioski. Wszystko to nadaje miejscu niesamowity urok, oraz sprawia, że naprawdę chce się poznać historie tego miejsca. Także po wizycie tam zapewne czeka nas kilka dni rozmyślania o tym co tam zobaczyliśmy, oraz w jakim celu to powstało. Kto wie? Może kiedyś poznamy odpowiedź. Poza niesamowitą architekturą pierwszych mieszkańców, możemy zobaczyć również to co dała natura.

Główną atrakcją są skaliste brzegi, dzieje się tak, gdyż góry i woda są bardzo blisko siebie, można nawet powiedzieć ze spotykają się ze sobą. Dzięki temu możemy mieć wiele perspektyw na podziwianie tego, czy to stojąc na plaży, czy z góry, a może ze środka jednej z grot które tam się znajdują? Widok rozbijających się o skały fal jest niesamowity, naprawdę powinien zobaczyć to każdy kto zdecydował się na wakacje na Sardynii. Jedynym z najpiękniejszych miejsc które to wszystko łączy jest Cala di Luna. Jest to zdecydowanie najpiękniejsza plaża tam.

Oczywiście bez problemu można na niej wypocząć, a do tego cieszyć się niezapomnianymi widokami. Nawet jeżeli uznamy że nie chcemy już siedzieć na słońcu, bez problemu możemy skryć się w cieniu gór, drzew, lub w grocie! Miejsce cieszy się naprawdę pięknymi widokami, głównie przez to że nie interweniował w nie człowiek, a wszystko co tam można zobaczyć jest jedynie dziełem natury. Oczywiście wyspa posiada również wiele innych pięknych plaży, które jak i ta, nie bywają zatłoczone, co sprawia że można cieszyć się pięknymi widokami oraz odpocząć. Po za plażami wyspa ta posiada kilka pięknych miast, między innymi stolica Cagliari. Pomimo tego że znajduje się ono na wyspie to jest naprawdę duże!

Liczy sobie ono prawie 158 tys. osób. Leży ono na południowym wybrzeżu wyspy. Tym samym w pobliżu znajduje się wiele pięknych oraz popularnych, jednak nie zatłoczonych plaż. Znajduje się tam także jeden z największych portów na Morzu Śródziemnym. Oczywiście znajduje się w nim też wiele zabytków, głównie kościoły (jak i w całych Włoszech), jednak najpopularniejszym z zabytków jest tamtejszy uniwersytet który powstał w 1606 roku n.e. Uczelnia ta funkcjonuje do dzisiaj i obejmuje wiele dziedzin nauki. Więc może wakacje na Sardynii zachęcą was do nauki tam?

Sardynia jest piękną malowniczą wyspą która korzeniami swojej historii sięga bardzo głęboko. Jest świetnym miejscem na wakacje, a żeby opisać wszystkie atrakcje znajdujące się tam to trzeba napisać książkę. Zdecydowanie największym plusem jest to że nie jest oblegana przez tłumy turystów, więc zwiedzanie wcale nie będzie dla nas problematyczne, gdyż unikniemy stania godzinami w kolejkach i zdecydowanie lepiej spędzimy ten czas. To samo z odpoczynkiem na plaży, będziemy mieć trochę miejsca, a nie będziemy przeciskać się przez innych (lub oni przez nas) aby przejść do plaży.

 

 

Najważniejszym jednak jest to, że czekają nas niezapomniane widoki i wspomnienia, wydaje mi się że chyba każdy marzy o wakacjach na wyspie otoczonej turkusową wodą.
Jeżeli naprawdę chcemy odpocząć z rodziną, lub samemu, to możemy mieć pewność, że Sardynia jest idealnym miejscem. Nawet, jeżeli mamy dzieci, jest tam tyle atrakcji, że one też będą szczęśliwe, a nie będą narzekać na długie godziny zwiedzania.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl