Skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz

Skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz – nasza skóra od czasu do czasu potrzebuje szczególnej troski, zwłaszcza jeśli mieszkamy w mieście, gdzie codziennie jesteśmy nastawieni na kontakt z zanieczyszczeniami, lub po ostrej zimie, gdy nasza skóra jest zmęczona i przesuszona przez zimny wiatr oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.

Poniżej przegląd kilku popularnych i przynoszących duże korzyści zabiegów kosmetycznych, które znacząco poprawiają wygląd skóry twarzy. Jeśli poszukujemy skutecznych zabiegów kosmetycznych, warto rozważyć skorzystanie z kilku poniższych propozycji. Chodzi też o zwykłe zabiegi kosmetyczne takie jak pedicure.

Zabiegi kosmetyczne – laser

Skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz

Laser kosmetyczny służy głównie do usuwania przebarwień, piegów oraz innych zmian skórnych, powstałych np. przez problemy z trądzikiem a także laserowe usuwanie tatuażu. Jest to jeden z popularnych zabiegów, na który decydują się kobiety i mężczyźni w różnym wielu. Osoby młodsze z reguły próbują się pozbyć blizn po trądziku, natomiast starsi wykorzystują laser do poprawy wyglądu skóry, zwłaszcza po zimie (im jesteśmy starsi, tym większe problemy ma nasza skóra z poradzeniem sobie ze zmianami temperatury). Warto pamiętać, że zabiegi laserem powinny być przeprowadzane po lecie lub bezpośrednio po zimie, ponieważ ostrzejsze słońce źle działa na skórę po zabiegu.
Po zabiegu laserem plamki czy przebarwienia na skórze zaczną jeszcze bardziej ciemnieć, by po pewnym czasie (w zależności od rodzaju skóry od kilku do kilkunastu dni) zostały usunięte wraz ze złuszczającą się skórą. W ten sposób zostaje usunięty nadmiar melaniny. Najnowsze lasery mogą działać punktowo, co minimalizuje złuszczanie skóry tylko do interesujących nas obszarów. Aby zabieg przyniósł jak najwięcej korzyści, warto go połączyć z innymi zabiegami, które np. przyśpieszą gojenie czy zapewnią wsparcie witaminowe dla skóry.
Zabieg laserowy może również służyć do pobudzenie i zagęszczenia skóry czy usunięcia zmarszczek. Jednak w takich przypadkach warto wcześniej zasięgnąć porady dermatologa, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.
Cena zabiegu laserowego waha się od 250 do nawet 800 zł. Wszystko zależy od obszaru, który ma być poddany zabiegowi.

Zabiegi kosmetyczne – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z tych zabiegów kosmetycznych, którego wiele kobiet się obawia ze względu na ewentualny ból. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę igiełkami koktajli witaminowych, mieszanek bazujących na kwasie hialuronowym (mieszanka jest dobierana w zależności od kondycji skóry). Dzięki wstrzyknięciu mieszanki pod skórę możemy szybko uzyskać pożądany efekt wygładzenia, regeneracji czy napięcia skóry. Jednak aby efekt był najlepszy, warto zabieg powtarzać w seriach po pięć. Cena zabiegu jest uzależniona od tego, co znajdzie się w mieszance. Przedział cenowy oscyluje pomiędzy 150 a 350 zł.

Zabiegi kosmetyczne – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy często jest kojarzony z botoksem, ze względu na to, że jest dość popularny wśród celebrytów. Jednak są to dwie różne substancje, które działają w różny sposób. Botoks powoduje paraliż części twarzy, dlatego, że jest to substancja nietolerowana przez nasz organizm. Natomiast kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, dlatego też nie powoduje paraliżu mięśni twarzy, a wręcz przeciwnie, jest przez organizm pożądany. Im jesteśmy starsi, tym mniejsza jest ilość kwasu pod skórą i powstają zmarszczki. Możemy temu zaradzić właśnie poprzez wprowadzanie porcji kwasu za pomocą zabiegu kosmetycznego.
Dzięki zabiegom kwasem hialuronowy możemy wymodelować twarz i nieco zmniejszyć zmarszczki. Efekt utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy (wszystko zależy od konkretnej mieszanki). Po zabiegu przez dwa-trzy dni twarz będzie opuchnięta. Koszt zabiegu oscyluje w granicach od 600 do 1500 zł.

Zabiegi kosmetyczne – peeling chemiczny

Różnego typu peelingi chemiczne to doskonała opcja dla osób, które nie są przekonane do mocnej ingerencji pod skórą z użyciem igieł. Mocne peelingi medyczne mogą dać świetne efekty, ale należy być nieco bardziej cierpliwym, ponieważ dopiero po wykonaniu całej serii zabiegów będziemy mogli zobaczyć różnicę. Najmocniejsze peelingi są wykonywane pod okiem specjalisty, a sama długość i ilość zabiegów jest dostosowywana do konkretnego rodzaju skóry.
Peelingi chemiczne mogą wnikać bardzo głęboko w skórę, złuszczać naskórek, ujędrniać, wyrównywać koloryt, normalizować pracę gruczołów łojowych. Niestety, po zabiegach z użyciem peelingu chemicznego proces gojenia jest dużo dłuższy, nawet do dwóch-trzech tygodni. Warto o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na tego typu zabieg przed jakąś ważną okazją.
Warto wspomnieć, że nie wszystkie peelingi chemiczne musimy wykonywać u specjalisty. Te słabsze możemy zrobić sami w domu. Są bezpieczne, nawet dla amatora. Wystarczy tylko podstawowa wiedza i odpowiednie przygotowanie.
Ceny peelingów zależą od tego, jak mocny ma być ich efekt oraz jakie dodatkowe zabiegi będę im towarzyszyć (np. maski czy ampułki witaminowe). Tak więc koszt jednego zabiegu może oscylować w granicach 150-500 zł.