Samodzielne pozycjonowanie stron internetowych krok po kroku

Samodzielne pozycjonowanie stron internetowych krok po kroku – przeczytałeś kilkadziesiąt podręczników dotyczących tematyki pozycjonowania stron internetowych, ale w dalszym ciągu nie jesteś pewien na czym należy się skupić? Choć tworzenie stron pod SEO może wydawać się trudne i skomplikowane to wbrew pozorom wcale takie nie jest. Wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad, opowiemy Ci o nich już za chwilę.

Niestety jest to zajęcie dosyć czasochłonne, któremu należy poświęcić odpowiednio dużą ilość czasu, w przeciwnym wypadku efekty będą znikome a nawet gorsze niż oczekiwaliśmy. Pozycjonowanie stron można zlecić także profesjonalnej firmie, jednak nie zawsze jest to opłacalne. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? W takim razie koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Na wstępie kilka słów o SEO

Zanim przystąpisz do samodzielnej pracy nad pozycjonowaniem strony to musisz poznać co kryje się pod tą tajemniczą definicją. Pozycjonowanie stron internetowych bardzo często określa się jako SEO. Jest to skrót pochodzący od angielskiej nazwy, którego pełna nazwa brzmi Search Engine Optimization, odnosi się ona bezpośrednio do pozycjonowania “stron www”.

Pozycjonowanie strony w praktyce oznacza wykonanie szeregu celowych czynności mających na celu wybicie określonej strony internetowej na jak najwyższą pozycję w opcjach wyszukiwania. Brzmi skomplikowanie, prawda? Prościej mówiąc chodzi o to by założona przez Ciebie “strona www” znalazła się w pierwszej dziesiątce wyszukiwanych stron, odnoszących się do konkretnego działu, tematu itp.

Chcesz wiedzieć co przyniesie Ci pozycjonowanie strony? Przede wszystkim Twoja strona zyska na popularności, większa liczba wyświetleń to większe zyski. Wyniki statystyczne dowodzą, że najwięcej wyświetleń mają “strony www” znajdujące się właśnie w pierwszej dziesiątce, chociaż panuje ogólna opinia, że najwięcej zarabiają strony z pierwszej trójki, nie licząc oczywiście stron, które są wyróżnione i zawierają płatne reklamy.

Pozycjonowanie stron – jak zacząć?

Kiedy masz już pomysł na swoją stronę i wiesz do jakiej grupy użytkowników chcesz trafić to właśnie w tym momencie możesz rozpocząć pracę nad pozycjonowaniem strony. Od czego zacząć w pierwszej kolejności? Na samym początku skupić należy się na doborze odpowiednich słów kluczowych tzw. frazach. Słowa kluczowe powinny być popularne a jednocześnie oryginalne, staraj się by występowały w różnych odmianach i pojawiały się na stronie co najmniej trzy razy. Jeżeli chodzi o zawartość strony, czyli treść to powinna być ona pełnowartościowa i oryginalna. Treści muszą być obszerne i bogate w słowa kluczowe, niezwykle istotna jest także częstotliwość ich dodawania – im częściej, tym lepiej!

Na pozycję strony mają wpływ również linki zewnętrzne prowadzące do Twojej strony, te uzyskasz umieszczając link np. na blogu lub forum o podobnej tematyce. Nasza rada – miesięcznie pozyskuj nie więcej niż pięć linków zewnętrznych, wówczas nie zostaniesz posądzony o spamowanie “strony www”. Postaraj się wypromować stronę w social mediach.

Na to uważaj!

Skoro postanowiłeś zająć się samodzielnym pozycjonowaniem swojej strony musisz dobrze zapoznać się z czynnikami rankingowymi, niektóre negatywnie wpływają na pozycje strony skutecznie ją obniżając. Czasami zupełnie nieświadomie możesz przysporzyć sobie więcej problemów niż korzyści. Na co zatem należy uważać? Zaczniemy od najczęściej pojawiającego się błędu, czyli umieszczania zbyt dużej ilości linków. Spamowanie linkami wbrew pozorom wcale nie zagwarantuje Ci tego, że Twoją stronę odwiedzi większa liczba użytkowników. Z opcji automatycznego generowania linków radzimy zatem korzystać ostrożnie.

Podobnie jest z oprogramowaniem, wybierz te z pewnego źródła, które wolne jest od wirusów. Jeżeli system wykryje wirus ostrzeże przed tym potencjalnego odwiedzającego, który koniec końców zrezygnuje z wejścia na Twoją stronę. Wystrzegaj się także kopiowania treści oraz linków z innych stron internetowych, postaw na oryginalność.  Na koniec zadbaj o to by strona otwierała się stosunkowo szybko!

Czy warto zainwestować we współpracę z agencją SEO?

Wątpisz w swoje umiejętności w związku z czym rozważasz zlecenie pozycjonowania strony profesjonalnej agencji SEO? Chcesz wiedzieć czy aby na pewno Ci się to opłaci? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, korzystanie z usług agencji SEO ma swoje zalety ale także i wady.

Podejmując współpracę z agencją musisz liczyć się z tym, że umowa zawarta zostanie na kilka miesięcy, Ty w tym czasie zobowiązany będziesz do uiszczania regularnych opłat za usługę. Firma co jakiś czas, przesyłać Ci będzie raporty zawierające efekty swojej pracy. Dzięki agencji SEO z Łodzi oferującej pozycjonowanie stron Twoja strona ma szansę trafić do najlepszej trójki, jednak pamiętaj o tym by wybrać firmę, która posiada bogaty zasób doświadczenia. Zlecenie SEO nowej agencji bądź osobie prywatnej niesie ze sobą pewne ryzyko niepowodzenia. Jeżeli chodzi o koszty związane z usługą, to są one ustalane z reguły w sposób indywidualny po omówieniu oczekiwań ze strony klienta.