Poradnik odzieżowy dla prawdziwego mężczyzny

Poradnik odzieżowy dla prawdziwego mężczyzny – dawno już minęły czasy, w których mężczyzna mógł wyglądać byle jak, a i tak był postrzegany jako męski. W dzisiejszym świecie bardzo dużą wagę przywiązuje się do ubioru, również i mężczyzn, a ekskluzywna odzież męska jest w cenie. W tym poradniku skupimy się na tym, w jaki sposób ją dobrać, by była idealnie dopasowana nie tylko do naszej sylwetki, ale i charakteru. Powiemy również nieco o tym, gdzie się w nią zaopatrywać oraz o tym, dlaczego wybranie tej najbardziej odpowiedniej leży w naszym interesie.

Zacznijmy od podstaw – dlaczego warto skupić się na tym, co się nosi?

Choć wydaje się oczywistym to, dlaczego warto wybierać odzież odpowiadającą naszym potrzebom i oczekiwaniom, warto to zaznaczyć jeszcze zanim przejdzie się do wyjaśniania, jaka tak właściwie powinna ona być. Odpowiednio wybrana ekskluzywna odzież męska pozwoli nam czuć się dobrze w naszym ciele. To z kolei, niczym domino, przyniesie ze sobą sporo innych rzeczy, w tym między innymi pewność siebie, uważaną za jedną z najbardziej męskich cech. Dobierając odzież w odpowiedni sposób będziemy bardziej podobać się kobietom, ale też zyskamy w oczach mężczyzn, z którymi mamy codzienny kontakt (szacunek w oczach szefa jest czymś, co może nam się opłacić). Podążanie za trendami w modzie nie musi być niemęskie. Wręcz przeciwnie, potrafi nadawać nam męskości – pod warunkiem, że nie będziemy z nim przesadzać.

Ekskluzywna odzież męska – jaka powinna być?

Ciężko jest znaleźć odzież, która pasowałaby do każdego. Właśnie dlatego kluczowe w ekskluzywnej odzieży męskiej jest to, żeby spełniała nasze oczekiwania i wymagania. Te mogą być naprawdę wygórowane – w końcu od tego cała ta “ekskluzywność” jest. Istnieją podstawowe elementy, które składają się na dobrą odzież dla faceta, a które mogą być wyznacznikiem dobrego ubrania. Do tych aspektów należą:

  • trwały i przewiewny materiał – mężczyźni często zmuszani są, nawet nieprzygotowani, do aktywności fizycznej. Ważne, aby odzież była na to gotowa i odprowadzała pot w sposób jak najbardziej właściwy. Spocony mężczyzna nie zawsze jest tym atrakcyjnym;
  • wygoda noszenia – facet musi czuć się dobrze w ubraniu, które nosi – niezależnie od tego, czy będzie to sportowy dres, czy też garnitur na przyjęcie w firmie. Żaden element jego ubioru nie powinien ograniczać palety jego ruchów, a każdy powinien być komfortowy w noszeniu;
  • idealne dopasowanie – choć niegdyś na salonach królowały ubrania za duże, “jak ze starszego brata”, dziś liczy się podkreślenie sylwetki. Niedopuszczalne jest, by mężczyzna musiał poprawiać spadające mu z bioder spodnie czy pływać w koszuli zbyt dla niego dużej; ubranie to nie tylko krój i fason – to również właściwy rozmiar;
  • odpowiedniość względem okazji – kupowana odzież powinna odpowiadać okazji, z jakiej będzie noszona. W końcu nie założymy garnituru na grilla, ani też odzieży sportowej na spotkanie decydujące o naszej karierze zawodowej.

Ale gdzie tak właściwie kupić tego typu odzież? – nasze pomysły

Poradnik odzieżowy dla prawdziwego mężczyznyŻyjemy w czasach, w których konsumpcjonizm bierze górę, a w których “wszystko jest wszędzie”. Warto z tego korzystać również w przypadku ekskluzywnej odzieży męskiej i choć naturalnym odruchem przy robieniu zakupów odzieżowych jest udawanie się do popularnych sieciówek, są one tak właściwie najgorszym miejscem do poszukiwań odzieży prawdziwie “ekskluzywnej” . Nawet jeśli – bardzo się starając – możemy ją tam znaleźć, po co się męczyć, skoro można zdecydować się na znacznie lepszą opcję? Z pomocą mogą nam przyjść sklepy specjalistyczne, w obrębie których znajdziemy wyłącznie tego typu odzież. Nie dość, że będą one oferowały ubrania na każdą okazję to pozwolą nam sięgnąć po poradę absolutnych ekspertów branżowych – a to może być dla nas bardzo cenne i pouczające.

Jeżeli sklepy stacjonarne nie są czymś dla nas, a my sami nie lubimy zatłoczonych przymierzalni czy samej wizji wiszących wszędzie ubrań, możemy sięgnąć po najlepszy wynalazek współczesności – Internet. Sklepy działające w sieci dają nam dostęp do zdecydowanie najszerszego asortymentu w kontekście ekskluzywnej odzieży męskiej, ale też zwykłe i najlepszych cen, wynikających przede wszystkim z olbrzymiej konkurencji w jego obrębie. Nie musimy się spieszyć z zakupami, a każdy produkt możemy porównać z innymi. Niestety, w Internecie nie możemy go przymierzyć, a zdjęcia często nie oddadzą tego, jak będzie on na nas leżał i jak rzeczywiście wygląda. Mimo wszystko Internet jest dobrą opcją, zwłaszcza, jeśli wiemy czego chcemy i chcemy to dostać bez wychodzenia z domu.

Podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej odzieży jest czymś bardzo ważnym – również w przypadku mężczyzn. Nie bez powodu ekskluzywna odzież męska i specjalistyczne sklepy oferujące ją cieszą się tak dużym i stale wzrastającym zainteresowaniem. Jeżeli więc chcemy uwydatnić to, jak męscy jesteśmy, podkreślić naszą dominującą cechę charakteru czy po prostu podobać się płci przeciwnej, nie bagatelizujmy jej wyboru, a poświęćmy mu chwilę. W długofalowej perspektywie z pewnością nam się to opłaci.