Naucz się sposobów na zmniejszenie częstotliwości wizyt w warsztacie samochodowym

Naucz się sposobów na zmniejszenie częstotliwości wizyt w warsztacie samochodowym. Większość z nas jeździ samochodami, odkąd byliśmy jeszcze nastolatkami. Dla wielu jest prawie niemożliwe wyobrazić sobie życie bez samochodu. W pewien sposób uosabiają one część naszego życia. Jednakże jak wiele rzeczy, samochody od czasu do czasu mogą nas zawieść.

Wiesz, na czym polega frustracja z powodu twojego samochodu, który był w stacji kontroli pojazdów, gdy psuje się, w momencie, w którym potrzebujesz go najbardziej. A co, jeśli powiem ci, że niektóre z najczęstszych przyczyn problemów z samochodem związane są z łatwymi poprawkami, które możesz nauczyć się robić samemu? Dowiedz się, w jaki sposób uniknąć wizyty w warsztacie samochodowym przy odrobinie sprytu i pomysłowości.

Opanuj poprawne wymienianie oleju w swoim wozie.

Musisz regularnie sprawdzać i wymieniać olej w samochodzie, aby zapewnić płynną pracę pojazdu i przedłużyć żywotność silnika. Wymiana oleju w samochodzie to jedna z podstawowych umiejętności majsterkowania, którą powinieneś znać do konserwacji lub naprawy samochodu. Oczywiście jest inaczej, jeśli filtr oleju i korek spustowy oleju w samochodzie są bardzo trudno dostępne.

Podstawowe kroki obejmują spuszczenie oleju poprzez usunięcie korka spustowego oleju, odkręcenie filtra oleju i opróżnienie go, ponowne włożenie filtra oleju i korka spustowego, zdjęcie korka wlewu oleju i wlanie świeżego oleju. Nic czego nie możesz się nauczyć z mnóstwa samouczków dostępnych online!

Każdy powinien znać sposoby na wymianę opony

Istnieje powód, dla którego kółka to często wykorzystywany slang w przypadku określeń samochodu. To dlatego, że opony są jedną z najważniejszych części Twojego pojazdu. I od czasu do czasu mogą liczyć na twoje wsparcie. Zmiana przebitej opony nie musi być wielką sprawą i może być umiejętnością ratującą życie. Naucz się unikać warsztatu samochodowego, dzięki samodzielnym wymianą opon.

Podstawowe kroki obejmują poluzowanie nakrętek kół (kluczem), użycie stojaka do podnoszenia samochodu z ziemi, usunięcie nakrętek kół (a następnie opony), założenie opony zapasowej, ponowne dokręcenie nakrętek kół, obniżenie samochód i wreszcie upewniając się, że nakrętki kół są mocno dokręcone. Jeżeli opanujesz te umiejętności, nie tylko uratujesz swoje wakacje w przypadku przebicia opony, ale także zaoszczędzisz mnóstwo oszczędności na potencjalnych wizytach w warsztacie samochodowym.

Akumulatory potrafią płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie.

Akumulatory samochodowe giną w najbardziej niewygodnych momentach. Jeśli jesteś w szczerym polu, najlepiej postawić na pomoc drogową lub wezwać lawetę. Jeżeli jesteś w domu, a bateria wykazuje oznaki, że może wymagać wymiany, metoda wymiany jest dość łatwa.

Kroki obejmują zdjęcie wszelkich pokryw z akumulatora, odłączenie ujemnych kabli, odsunięcie zacisku od wspornika akumulatora, zrobienie tego samego dla dodatniego zacisku kabla, odkręcenie wszystkich śrub, wymianę starej baterii na nową i wreszcie ponowne podłączenie zacisku kablowego. Pamiętaj, aby oznaczyć kable przed ich usunięciem, a pracę wykonasz niemal tak dobrze, jak specjalista w warsztacie samochodowym.

Sprawdzone hamulce to fundament bezpiecznej jazdy

Hamulce to jeden z najważniejszych elementów pojazdu, który zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. Wiele wypadków samochodowych wynika z awarii hamulców, więc hamulce samochodu zawsze muszą być w idealnym stanie. Na szczęście wymiana klocków hamulcowych może być tak łatwa, jak wymiana startej opony.

Podstawowe kroki obejmują poluzowanie nakrętek kół, podniesienie samochodu, zdjęcie kół, usunięcie śrub ślizgowych, usunięcie starszych klocków hamulcowych i zastąpienie ich nowymi, a także bezpieczne ponowne osadzenie śrub ślizgowych i kół. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli używasz repliki oryginalnych kół. Dzięki powyższym czynnościom kolejny raz zastąpisz profesjonalną obsługę świadczoną w warsztatach samochodowych i pomożesz swoich oszczędnościom, dzięki zaoszczędzeniu kilku setek na wizycie u specjalisty.

Filtry powietrza to kolejny istotny element

Filtry powietrza to jedna z najczęściej pomijanych części Twojego samochodu. Chronią silnik przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Są niedrogie i dość łatwe do wymiany, więc utrzymanie silnika w czystości to kolejny łatwy sposób na samodzielne wykonanie pracy, która normalnie zlecić mechanikowi w warsztacie samochodowym.

Kroki obejmują otwarcie pokrywy, zlokalizowanie zespołu filtra powietrza, zdjęcie pokrywy filtra powietrza, wyjęcie filtra powietrza i wyczyszczenie obudowy filtra powietrza, włożenie nowego filtra, a na końcu założenie pokrywy. Jesteś skończony! Pamiętaj, aby wymieniać filtr raz na 30 000 kilometrów lub mniej więcej raz w roku, aby mieć pewność, że zadbałeś o bezpieczeństwo swoich części.

Zadbaj także o światła

Naucz się sposobów na zmniejszenie częstotliwości wizyt w warsztacie samochodowym
Naucz się sposobów na zmniejszenie częstotliwości wizyt w warsztacie samochodowym

Zepsuty reflektor lub tylne światło jest nie tylko niewygodne, ale w rzeczywistości jest nielegalne. W związku z tym musisz je zmienić, gdy tylko zaczną szwankować. Tylko po co marnować pieniądze na mechanika, skoro wymiana jest tak łatwa?

Proces ten polega na kilka krokach, które obejmują wykręcenie śrub łączących ramę reflektora ze wspornikiem, odłączeniu złącza elektrycznego, usunięciu uszkodzonej żarówki i wymianie jej na nową, ponownym podłączeniu złącza i na końcu wymianie ramy. Czasami tylko twoja rama może być zepsuta, co może być równie niebezpieczne. Możesz to zmienić zgodnie z tą samą procedurą.

Polecamy:

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl