Najpopularniejsze akcesoria do telefonów

Najpopularniejsze akcesoria do telefonów – w dzisiejszych czasach wyjście z domu bez telefonu komórkowego graniczy niemalże z cudem. Jest to osobiste centrum rozrywki, pracy oraz urządzenie dzięki któremu jesteśmy w ciągłym kontakcie z bliskimi. Urządzenie które pomoże nam w przypadku wszelakich problemów i które uwieczni każdą chwilę dzięki wbudowanemu aparatowi. Obecnie smartfon to miniaturowy komputer którego rocznie wychodzi kilkadziesiąt modeli różnych marek o różnych specyfikacjach i zastosowaniach. Nic dziwnego że do tak dużej ilości sprzętu wypuszczona została jeszcze większa ilość akcesoriów. W tym tekście postaramy się przedstawić kilka najpopularniejszych które ułatwią Wam pracę na swoim telefonie. 

Etui ochronne – proste akcesorium zapewniające bezpieczeństwo telefonu

Pierwszym z takich akcesoriów do telefonu  jest oczywiście etui ochronne. Jest to niezbędny gadżet w dzisiejszych czasach gdyż era telefonów którymi można było grać w piłkę nożną przeminęła i teraz, nawet najmniejsze uderzenie może spowodować poważne uszkodzenia naszego telefonu, którego naprawa nierzadko wynosić może tyle co kupno nowego aparatu. Najtańszymi są te które chronią tylko tył telefonu. W przypadku upadku przejmują na siebie część siły uderzenia przez co szansa na przetrwanie  naszego telefonu jest dużo większa. Tworzone są w różnorakich materiałów, od plastiku, przez gumę na drewnie czy metalu kończąc. Nie zabezpieczają jednak telefonu w stu procentach. Ekran w takim modelu pokrowca jest nieosłonięty i jakiekolwiek uderzenie może się dla niego źle skończyć. Bardzo wymiana pękniętego wyświetlacza wiąże się z kosztem porównywalnym do kupna nowego telefonu dlatego też bardzo często takie pokrowce są najtańszym zabezpieczeniem.  Pokrowce z zamykaną klapką chronią telefon z obu stron. Telefon taki jest zabezpieczony przed zarysowaniem, ale i upadek na ekran będzie w jego wypadku dużo mniej niebezpieczny. Przedział cen jest bardzo zróżnicowany i waha się nawet od kilku złotych do kilku tysięcy.

Przenośna bateria czyli powerbank do telefonu

akcesoria do telefonów

  Czas telefonów które na jednym ładowaniu działały nawet miesiąc niestety przeminął. W dzisiejszych czasach telefon przy standardowym użytkowaniu jest w stanie wytrzymać od jednego do dwóch dni na jednym ładowaniu. Niestety również możliwość wymiany wyczerpanej baterii na inną jest dziś problematyczny. Nowe modele baterie mają zamontowane na stałe i nie da się ich w żaden sposób wyjąć z urządzenia. Naraża to użytkownika na sytuację rozładowania telefonu w momencie w którym ten jest najbardziej potrzebny użytkownikowi. Z pomocą w takich chwilach przychodzi bardzo przydatne akcesorium do telefonu jakim jest właśnie powerbank. Jest to małej wielkości akumulator który pozwala w zależności od swojej pojemności naładować rozładowany telefon nawet wielokrotnie. Wystarczy podłączyć go za pomocą zwykłego kabla do ładowania telefonu i reszta zadzieje się już sama. Wybór modeli jest szeroki i najczęściej różnią się właśnie pojemnością. Im większa tym więcej razy uda nam się naładować telefon bez konieczności ładowania powerbanku.

Akcesoria dla graczy czyli profesjonalny pad do telefonu

Jako że telefony są obecnie swego rodzaju komputerami, nie dziwi fakt że są wykorzystywane również do grania. Niestety bardzo często sterowanie w grach których jest na rynku mnóstwo jest dość problematyczne. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą akcesoria do telefonu dla graczy. Zaczynając od dodatkowych guzików, na całych dżojstikach do telefonu kończąc. Pad taki umożliwia wygodne granie w niemalże każdą grę dostępną na telefonie zapewniając nieporównywalny komfort użytkowania.

Smartwatch czyli gadżet dla aktywnych

Najpopularniejsze akcesoria do telefonówCo powstanie z połączenia zwykłego zegarka z nowoczesnym telefonem? Smartwatch który swoją funkcjonalnością przebić może nawet niektóre modele telefonów. Jest to urządzenie przede wszystkim kierowane do osób aktywnych fizycznie przez wbudowane funkcje. Akcesorium to mierzy nasz puls, liczy przebyte dziennie kroki, zlicza spalone kalorie, a nawet przypomina o konieczności nawadniania organizmu. Jest to idealny gadżet dla wszystkich ćwiczących, którzy chcą mieć pod ścisłą kontrolą to co dzieje się ich organizmem w trakcie treningu. Polecany również osobom zapracowanym ze względu na posiadane funkcje zwykłego telefonu. Można z niego wysyłać wiadomości, a nawet odbierać połączenia w przypadku gdy nie mamy dostępu do swojego telefonu.

Obiektywy, czyli jak zmienić swój telefon w lustrzankę

Firmy produkujące telefony prześcigają się w unowocześnianiu swoich modeli. Nic dziwnego że również aparaty wbudowane w telefony są coraz lepsze i mogą śmiało konkurować z aparatami cyfrowymi. Nowe modele telefonów posiadają w swoich wnętrznościach nawet kilka obiektywów ale i te nie zawsze w pełni spełniają wymagania użytkowników. W takich przypadkach z pomocą przychodzą akcesoria do telefonów którymi są właśnie dodatkowe obiektywy. Przekrój modeli jest bardzo szeroki. Od szerokokątnych sprawdzających się w fotografowaniu na przykład panoramy miasta, po takie które zmieniają nasz w telefon w swego rodzaju mikroskop i pozwalają robić zdjęcia przedmiotom w bardzo dużym przybliżeniu.