Ile kosztuje myjnia bezdotykowa dwustanowiskowa?

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa dwustanowiskowa? Nie da się nie zauważyć, że w ostatnich latach mocno wzrósł trend budowy myjni bezdotykowych. Zdecydowana większość posiada dwa stanowiska, jednak można również spotkać się i z takimi, które posiadają ich znacznie więcej. Wielu przedsiębiorców – obecnych lub przyszłych – zastanawia się, jak zacząć swoją przygodę z taką myjnią oraz jaki jest koszt zbudowania dwóch stanowisk. Wbrew pozorom, odpowiedź jest bardzo prosta, jednak na ostateczną cenę składa się wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę. O czym należy więc pamiętać?

Co składa się na koszty budowy myjni bezdotykowej?

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa dwustanowiskowa?Przede wszystkim, by myśleć o budowie myjni bezdotykowej, należy pamiętać, że nie dotyczą one tylko i wyłącznie zakupu technologii. Na samym początku, należy wziąć pod uwagę koszt doprowadzenia mediów oraz budowę systemu odprowadzania ścieków. Po drugie, istotne jest też przygotowanie fundamentów pod urządzenia, które będą stosowane w myjni. Następnie, wspomniana już cena myjni, to jest technologii, urządzeń i wiaty. Ostatnim krokiem są koszty systemu dróg dojazdowych oraz stanowisk innych, niż do odkurzania.

O czym pamiętać, budując myjnię bezdotykową?

Przede wszystkim aby myśleć o budowie myjni bezdotykowej, konieczne jest uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Musimy pomyśleć o różnych formalnościach oraz decyzjach związanych z warunkami zabudowy i zagospodarowaniem terenu. Obowiązkowe jest również pozwolenie budowlane. Po decyzję o warunkach zabudowy wystarczy zgłosić się do burmistrza, wójta albo prezydenta miasta, to jest do Wydziału Architektury i Urbanistyki. Dzięki takiej decyzji, mamy pewność, czy lokalizacja, na której ma znajdować się myjnia, może być przeznaczona właśnie na taką zabudowę. Konieczne jest też sprawdzenie, czy aby teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Następnie, musimy udać się do starostwa, gdzie złożymy wniosek o pozwolenie na budowę myjni bezdotykowej. Do wniosku dołączamy projekt budowy, plan zagospodarowania terenu, projekt przyłączy i tym podobne. Aby jednak uzyskać takie pozwolenia, należy wnieść pewne opłaty. Ich koszt to około – łącznie – czterech tysięcy złotych.

Sprawdź również:

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa dwustanowiskowa?

Przede wszystkim ostateczny budżet jest uzależniony od tego, czy posiadamy działkę. Koszt nakładów finansowych to więc kwestia indywidualna. Warto również pamiętać o tym, jaką technologię zakupimy do myjni. Jednostanowiskowa myjnia bezdotykowa najczęściej nie przekracza kosztu stu tysięcy złotych. Jeśli jednak mówimy o dwustanowiskowej – musimy liczyć się z kosztem od około stu pięćdziesięciu do dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Jak wcześniej wspomniano, duże znaczenie ma wybór technologii oraz opcji dodatkowych. Zdecydowanie więcej jednak kosztują myjnie kontenerowe, to jest wielostanowiskowe. Wówczas koszty mogą sięgać nawet siedmiuset tysięcy złotych. Niektórzy przedstawiciele technologii oferują jednak wykonanie symulacji przychodów, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak dużo zarobimy w ciągu miesiąca według szacunkowych danych.

Skąd wziąć pieniądze na budowę myjni bezdotykowej?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak i skąd pozyskać pieniądze na budowę myjni bezdotykowej? Otóż, istnieje wiele możliwości. Po pierwsze, najwygodniejszą opcją jest po prostu posiadanie własnych pieniędzy. Mogą to być na przykład oszczędności. Innym sposobem jest kredyt. Banki oferują korzystne oferty dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą, również taką w postaci myjni bezdotykowej. Dość często zainteresowani własnym biznesem decydują się na skorzystanie z możliwości dofinansowania z Unii Europejskiej. Firmy dostarczające technologię do myjni bezdotykowych oferują również rozłożenie zakupu na wygodne raty. W ten sposób przedsiębiorcy nie muszą wykładać całej kwoty od razu. Firmy pozwalają na wybór jednej z dwóch opcji. Po pierwsze, rosnących rat leasingowych albo równych rat miesięcznych. Pierwszy wybór oznacza to, że z każdym miesiącem inwestor płaci coraz wyższe raty leasingu, ale równocześnie ma możliwość wygodnego startu przy mniejszych kosztach przychodu. Drugi wybór to raty, które są dokładnie takie same co miesiąc.

Jak wygląda eksploatacja myjni dotykowej?

Jeśli już zakup i postawienie myjni bezdotykowej mamy za sobą, możemy pomyśleć o tym, ile wynoszą miesięczne koszty eksploatacyjne. W przypadku myjni dwustanowiskowej, udział mediów w całych kosztach to około dwadzieścia procent. Koszty serwisu natomiast to około osiem procent. Myjnie dotykowe cieszą się ogromnym zaufaniem ze strony właścicieli pojazdów. Nic dziwnego, kierowcy mogą samodzielnie zdecydować o myciu czy programie mycia. Nie muszą martwić się o ewentualne zarysowania, które dość często pojawiały się na samochodach po myciu w myjniach dotykowych. Co najważniejsze – sami decydują, ile zapłacą za mycie oraz ile czasu na to przeznaczą. Inwestycje w taki biznes nie są więc niczym nowym. Jest to opłacalne i wygodne dla przedsiębiorców, którzy nie muszą nadzorować inwestycji przez całą dobę.