Budowa hali z drewna: o czym powinien poinformować inwestora producent hal?

Budowa hali z drewna: o czym powinien poinformować inwestora producent hal?

Budowa hali z drewna: o czym powinien poinformować inwestora producent hal? Istnieje wiele programów unijnych, które mają na celu przekonać inwestorów do tego, aby rozwijali prowadzone przez siebie biznesy. Jedną z ciekawszych praktyk jest budowa hali z drewna, która umożliwia zwiększenie przestrzeni magazynowej lub produkcyjnej w danej firmie. Każdy producent hal wie, że podobne działanie może także służyć powiększeniu zaplecza lub samego lokalu usługowego. Proces inwestycji wydaje się dla niektórych dość skomplikowanym przedsięwzięciem.

W rzeczywistości jednak jest on niezwykle prosty i przynosi przedsiębiorcom liczne korzyści. Z jakimi formalnościami musi uporać się przedsiębiorca planujący budowę hali z drewna? O jakich kwestiach musi pamiętać? Jakie zalety wynikają ze skorzystania z podobnej opcji? Na każde z tych pytań odpowiadamy na łamach prezentowanego Państwu artykułu. Mamy nadzieję, że rozwieje on wszelkie wątpliwości i pomoże w podjęciu słusznej decyzji.

Budowa hali z drewna a wybór lokalizacji

Budowa hali z drewna: o czym powinien poinformować inwestora producent hal?Kluczową kwestią podczas realizacji przedsięwzięcia takiego jak budowa hali z drewna, jest określenie jej lokalizacji. Konkretnie chodzi o wybór miejsca budowy, który będzie odpowiadał wszystkim oczekiwaniom inwestora. Producent hal powinien poinformować Klienta o wszystkich najważniejszych opcjach.

Aby zdobyć informacje dotyczące tego, jaki rodzaj budynku może zostać wzniesiony na określonej działce, należy udać się do wójta, prezydenta lub burmistrza w danej miejscowości. Istnieje również możliwość samodzielnego przestudiowania planu zagospodarowania przestrzeni. W przypadku wyboru opcji drugiej należy uzyskać dane ewidencji gruntów (dostępne w każdym urzędzie miasta).

Lokalizacja działki powinna odpowiadać indywidualnym potrzebom przedsiębiorcy. Aby zminimalizować ryzyko błędu, od początku należy skupić się na następujących zagadnieniach:

  • pofałdowanie powierzchni — im jest ono mniejsze, tym szybkiej można przystąpić do wnoszenia obiektu;
  • oddalenie od miasta — w przypadku, jeśli budowa hali z drewna następuje po to, aby zatrudniać w niej pracowników, warto wybrać lokalizację, która nie będzie generowała problemów z ich dojazdem do pracy;
  • konieczność karczowania powierzchni — jeśli nie występuje, wnoszenie budynku nastąpi szybciej;
  • uregulowane kwestie prawne — warto zadbać o to, aby usprawnić proces budowy

Powyżej wymieniono jedynie kilka spośród wielu ważnych spraw, o jakich powinien pamiętać każdy inwestor. Budowa hali z drewna jest bardzo opłacalną opcją, która jest odzwierciedlić się w rozwoju danej firmy. Należy jednak pamiętać, że szanse na osiągnięcie pełnej satysfakcji z wykonywanych działań wzrastają jedynie wtedy, gdy od początku doglądamy całej sprawy i dbamy o to, aby żaden z istotnych punktów nie został pominięty. Producent hal namiotowych może wskazać kontrahentowi najciekawsze jego zdaniem rozwiązania.

Producent hal: o czym pamiętać podczas projektowania obiektu?

Istnieje wiele ważnych spraw, o jakich należy pamiętać już na etapie projektowania obiektu. Budowa hali z drewna to zazwyczaj proces, do którego wykorzystywane są gotowe elementy, dzięki czemu wnoszenie obiektów tego typu trwa dość krótko. To jedno z wielu zalet wynikających z tego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że cały proces inwestycji nie wymaga zaangażowania. To, w jaki sposób zostanie opracowany projekt ma kluczowe znaczenie dla jakości całej inwestycji. Tworząc plan takiego obiektu, koniecznie trzeb pamiętać o następujących sprawach:

  • określenie, gdzie mają znajdować się wejścia dla pracowników;
  • rozmieszczenie bram wjazdowych,
  • pokrycie drewnianych elementów specjalną powłoką o właściwościach ognioodpornych,
  • zadbanie o bezpieczeństwo osób znajdujących się we wnętrzu drewnianej hali — np. poprzez zaplanowanie wyjść ewakuacyjnych i ich oznakowanie,
  • użycie drewna o wysokiej jakości i wytrzymałości,
  • materiał powinien być odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Warto również pamiętać, że producent hal powinien zadbać o to, aby drewno użyte podczas budowy zostało odpowiednio zaimpregnowane. Takie działanie ma na celu wydłużyć jego żywotność.

Zalety wynikające z inwestycji

Do największych atutów rozwiązania oferowanego przez producenta hal drewnianych, należy zaliczyć:

  • szybkość budowy,
  • stosunkowo niski koszt inwestycji,
  • stosowanie się do zasad wynikających z ekologicznego stylu życia — drewno jest materiałem, który pozostaje w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego,
  • estetyczny wygląd budowli,
  • trwałość i wytrzymałość obiektu.

Zalety można by było mnożyć bez końca. To właśnie z tego powodu hale z drewna coraz częściej pojawiają się w naszej okolicy – hale namiotowe Łódzkie

Realizacja budowy hali drewnianej

Warto wiedzieć, że zlecenia na budowę drewnianych hal są realizowane bardzo szybko. Obiekty często powstają kilkanaście razy szybciej niż tradycyjne budynki z cegieł lub betonu. W niektórych przypadkach wniesienie hali liczącej nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych może zająć zaledwie kilka, lub kilkanaście dni. To jeden z wielu powodów, dla których Klienci tak mocno doceniają tę opcję.